Vishay CW0102R000JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 2ohm, 4.472V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
New Yorker Electronics
Arrow.cn
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,793
Authorized Distributors
6
Resistance
2 Ω
2 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Ohmite20J2R0E
20 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±50ppm/C 2Ohm 10W
Ohmite20J2R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 2ohm, 720V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite40J2R0
Res Wirewound 2 Ohm 5% 10W ±50ppm/°C Conformal Silicone Ceramic AXL
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2ohm, 2.4495V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2ohm, 3.162V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsNWW5JT2R00
Fixed Resistor, Wire Wound, 5.1W, 2ohm, 3.1938V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR CW 0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm 13W 2Ohm ±50ppm/C
RESISTOR, WIREWOUND, RES 2 OHMS, PWR-RTG 10 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
Res Wirewound 2 Ohm 5% 10W ±50ppm/C Silicone AXL Bulk
2¦¸ ¡À5% 13W ¡À50ppm/¡æ 45.24mm