Vishay CW0052R000JE73
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2ohm, 3.162V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页9 年前
Datasheet3 页10 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页19 年前
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.11%
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,335
Authorized Distributors
6
Resistance
2 Ω
2 Ω
2 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Ceramic, Wirewound
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsNWW5JT2R00
Fixed Resistor, Wire Wound, 5.1W, 2ohm, 3.1938V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite23J2R0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2ohm, 2.4495V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTUW5J2R0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCB5JB2R00
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 2ohm, 1.4142V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
CW Series Ø 7.92 x 22.22 mm 5 W 2 Ohm ±50 ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
Axial FIXED RESISTOR CW 0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm 5W 2Ohm ±50ppm/C
Power Resistor; Power Rating:5W; Resistance:2ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:CW; Operating Temperature Range:-65°C to +350°C; Resistor Element Material:Ceramic; Temperature Coefficient:± 30ppm ;RoHS Compliant: Yes