Vishay CW01027R00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 27ohm, 16.432V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
697
Authorized Distributors
3
Resistance
27 Ω
27 Ω
27 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
10 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
相关零件
Ohmite20J27R
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 27ohm, 720V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite25J27RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 27ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite22J27RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 27ohm, 65V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 25ohm, 15.8114V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 27ohm, 16.4317V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Wirewound Resistors, High Energy, Silicone Coated, Axial Lead
描述
Axial FIXED RESISTOR CW 0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm 13W 27Ohm ±30ppm/C
RESISTOR, WIREWOUND, RES 27 OHMS, PWR-RTG 10 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
RES 27 OHM 13W 5% AXIAL
CW-10 27 5% E12 e3
Wirewound Resistor
RS APAC
27 OHM 5% 10W