Vishay CW0101K500JE73
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1500ohm, 122.474V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页19 年前
element14 APAC
New Yorker Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.35%
Stock
6,293
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
10 W
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
相关零件
TE ConnectivitySBCHE111K5J
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 1500ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1500ohm, 86.603V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1500ohm, 67.082V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE111K5J
TE Connectivity / AMP1623783-5
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 7W, 1500ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR CW 0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm 10W 1.5kOhm ±30ppm/C
CW Series Ø9.52 x 45.24 mm 13W 1.5 kOhm ±30ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
WIREWOUND RESISTOR, 1.5KOHM, 10W, 5%; Re; WIREWOUND RESISTOR, 1.5KOHM, 10W, 5%; Resistance: 1.5kohm; Product Range: CW Series; Power Rating: 10W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case / Package: Axial Leaded; Voltage Rati