Vishay CW01018K00JE73
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 18000ohm, 424.264V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页19 年前
element14 APAC
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
405
Authorized Distributors
4
Resistance
18 kΩ
18 kΩ
18 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
10 W
Composition
Ceramic, Wirewound
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
ALSR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 18kOhm 5W
TE Connectivity / AMP1-1623732-1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 18000ohm, 354.9648V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 18000ohm, 424.2641V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite25J17K5E
Res Wirewound 17.5K Ohm 5% 5W ±30ppm/°C Vitreous Enamel AXL
TE ConnectivityCFR200J18K
Res Carbon Film 18K Ohm 5% 2W -450ppm/C to 0ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 18000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR CW 0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm 10W 18kOhm ±30ppm/C
Res Wirewound 18K Ohm 5% 10W ±30ppm/°C Ceramic Hi Temp Sil AXL Thru-Hole T/R
Avnet Japan
Power Resistor; Power Rating:10W; Resistance:18kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:CW; Operating Temperature Range:-65°C to +350°C; Resistor Element Material:Ceramic; Temperature Coefficient:± 30ppm ;RoHS Compliant: Yes
WIREWOUND RESISTOR, 18KOHM, 10W, 5%; Res; WIREWOUND RESISTOR, 18KOHM, 10W, 5%; Resistance: 18kohm; Product Range: CW Series; Power Rating: 10W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case / Package: Axial Leaded; Voltage Rating