Vishay CW01018K00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 18000ohm, 424.264V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.52%
Stock
17,207
Resistance
18 kΩ
18 kΩ
18 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
10 W
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 18000ohm, 300V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Cw, 0.500 X 0.218", 19 Kohm, 5% |Vishay CW02C19K00JB1214
TE Connectivity / AMP1623783-3
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 7W, 18000ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR CW 0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm 13W 18kOhm ±30ppm/C
RESISTOR;WIREWOUND;RES 18 KILOHMS;PWR-RTG 10 W;TOL 5%;AXIAL;BULK
18K¦¸ ¡À5% 13W ¡À30ppm/¡æ 45.24mm