Vishay CW010120R0JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 120ohm, 34.641V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
New Yorker Electronics
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-33.33%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay CW010120R0JE12 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
324
Authorized Distributors
6
Resistance
120 Ω
120 Ω
120 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
10 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Ohmite20J120E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 120ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite20J120
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 120ohm, 720V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite25J120E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 120ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 120ohm, 18.9737V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 125ohm, 35.3553V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR CW 0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm 13W 120Ohm ±30ppm/C
CW Series 120 O ±5% 10 W ±30 ppm/°C Axial Silicone Coated Wirewound Resistor