Vishay CW0053R300JE12HS
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 3.3ohm, 4.062V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页10 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,207
Authorized Distributors
2
Resistance
3.3 Ω
3.3 Ω
Mount
Case/Package
Axial
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Ohmite23J3R0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 3ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite25J3R0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 3ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite23J3R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 3ohm, 135V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 3ohm, 5.477V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
ALSR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±50ppm/C 3Ohm 3W
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 3ohm, 2.739V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CW Axial Axial Through Hole Resistor ±5% ±50ppm/C 3.3Ohms 6.5W
RES 3.3 OHM 6.5W 5% AXIAL
CW-5-HS 3.3 5% E12 e3