Vishay CW0053R300JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 3.3ohm, 4.062V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页19 年前
element14 APAC
Farnell
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-35.59%
备用零件
Price @ 1000
Stock
450
Authorized Distributors
5
Resistance
3.3 Ω
3.3 Ω
Mount
Case/Package
Ceramic
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 3.3ohm, 3.146V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 3ohm, 3.873V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 3.3ohm, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1623788-4
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 3.3ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount, 5135
TE ConnectivitySQMW73R3J
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 3.3ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQZW103R3J
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 3.3ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CW005 Series Axial Wirewound Resistor 3.3Ohms +/-5% 6.5W +/-50ppm/degC | Vishay Dale CW0053R300JE12
RESISTOR, WIREWOUND, 3.3 OHM, 5W, 5%
Resistor, Wirewound; 3.3 Ohms; 5 W @ d
RS APAC
3.3¦¸ ¡À5% 5W ¡À50ppm/¡æ 25.4mm
WIREWOUND RESISTOR, 3.3 OHM, 5W, 5%; Resistance: 3.3ohm; Product Range: CW Series; Power Rating: 5W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: -; Resistor Element Type: Wirewound; Body Material: Wirewound