Vishay CW0052R400JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2.4ohm, 3.464V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
New Yorker Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
10
Authorized Distributors
5
Resistance
2.4 Ω
2.4 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 0.5W, 2.2ohm, 1.049V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 2.2ohm, 2.0976V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2.2ohm, 2.569V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1623788-2
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2.2ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount, 5135
TE Connectivity1-1623789-1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 2.2ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount, 5135
TE Connectivity 1-1623730-3 Wirewound Resistor 4W 2R2 10% Through Hole
描述
CW-5 2.4 5% E12 e3
2.4 OHM 5% 5W
Resistance:2.4Ohm; Product Range:Cw Series; Power Rating:5W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50Ppm/°C; Product Length:25.4Mm Rohs Compliant: Yes |Vishay CW0052R400JE12.