Vishay CW00120R00JE70
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 20ohm, 4.472V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页9 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页19 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
800
Authorized Distributors
2
Resistance
20 Ω
20 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 20ohm, 7.071V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 22ohm, 4.69V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 20ohm, 4.4721V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP4-1879350-8
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 20ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCB5JB20R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 20ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite45J20RE
Resistor;Wirewound;Res 20 Ohms;Pwr-Rtg 5 W;Tol 5%;Axial;Silicone-Ceramic | Ohmite 45J20RE
描述
RESISTOR, WIREWOUND, 20 OHM, 1W, 5%, FULL REEL
RES WIREWOUND 20 OHM 1W +/-5% AXIAL
CW-1 20 5% E70 e3