Vishay CRCW251268R0JNEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
element14 APAC
Farnell
TME
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.89%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
86,269
Authorized Distributors
6
Resistance
68 Ω
68 Ω
68 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE Connectivity5-1622820-9
Res Thick Film 2512 68 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
TE Connectivity5-1622820-9
Res Thick Film 2512 68 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TYJ680U
Res Thick Film 2512 68 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupSR2512JK-0768RL
Surge Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2512 68Ohm 5% Emboss T/R
PanasonicERJ-1TYJ620U
Res Thick Film 2512 62 Ohm 5% 1W Ý200ppm/ÝC SMD Embossed Carrier T/R
描述
CRCW Series 2512 1 W 68 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 68Ohm 1W
RESISTOR;THICK FILM;68 OHMS;1 W;5%;SMT;2512;TCR 73 PPM/DEGC;CUT TAPE