KOA Speer RK73B3ATTE680J
Res Thick Film 2512 68 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Farnell
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
+26.22%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
67,330
Authorized Distributors
6
Resistance
68 Ω
68 Ω
68 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity5-1622820-9
Res Thick Film 2512 68 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
TE Connectivity5-1622820-9
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Yageo GroupSR2512JK-0768RL
Surge Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2512 68Ohm 5% Emboss T/R
PanasonicERJ-1TYJ620U
Res Thick Film 2512 62 Ohm 5% 1W Ý200ppm/ÝC SMD Embossed Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 68ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res, 68R, 5%, 1W, 2512 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B3ATTE680J
2512 (6432Metric) 2512 RK73B 0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm 1W 68Ohms ±200ppm/C
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 6.3 x 3.1 x 0.6 mm Resistance technical notation: 68R Housing type: 2512 Rated voltage: 200 V Resistance: 68 Ohm