Vishay CRCW25124K70FKEG
Res Thick Film 2512 4.7K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
TME
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+4.25%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Stock
2,000
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupAC2512FK-074K7L
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 4.7kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 5.11K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC2512FK-074K99L
Res Thick Film 2512 4.99K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2512FK-074K64L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 4640ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 5110ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 4.75K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
1W Thick Film Resistors 500V ±1% ±100ppm/℃ 4.7kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 4700ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Vishay 4.7kO 2512 (6432M) Thick Film SMD Resistor ±1% 1W
THICK FILM SURFACE MNT RESISTOR 2512 CASE 4.7KOHM +/-1% 1W +/-100PPM/DEGC
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:4.7kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes