Vishay CRCW25124K64FKEG
Res Thick Film 2512 4.64K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
TME
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.85%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,600
Authorized Distributors
6
Resistance
4.64 kΩ
4.64 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC2512FK-074K64L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 4640ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512FK-074K99L
Res Thick Film 2512 4.99K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2512FK-074K75L
Res Thick Film 2512 4.75K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Molded SMD Embossed T/R
Res Thick Film 2512 4.75K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 4640ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 1 W 4.64 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 4.64kOhm ±100ppm/C
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:4.64kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes