Vishay CRCW251240K2FKTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 40200ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Stock
2,000
Resistance
40.2 kΩ
40.2 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-1TNF4022U
Res Thick Film 2512 40.2K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2512FK-0740K2L
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 40.2kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC2512FK-0740K2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 40200ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 36.5K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-0739KL
Res Thick Film 2512 39K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 39200ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
描述
RES SMD 40.2K OHM 1% 1W 2512
Crcw2512 40.2K 1% 100 R67 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW251240K2FKTG
CRCW2512 40.2K 1% 100 R67