Vishay CRCW251240K2FKEG
Res Thick Film 2512 40.2K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet10 页3 年前
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.41%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Stock
98,034
Authorized Distributors
6
Resistance
40.2 kΩ
40.2 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC2512FK-0740K2L
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 40.2kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC2512FK-0740K2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 40200ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 36.5K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-0739KL
Res Thick Film 2512 39K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 39200ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 38300ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 40200ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
2512 40.2K Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 40.2kOhm ±100ppm/C