Vishay CRCW2512200RJNTG
Thick Film Chip Resistor 2512 SMD 200 Ohm 5% 1W 200ppm/C
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Stock
11,182
Authorized Distributors
4
Resistance
200 Ω
200 Ω
200 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-1TYJ201U
ERJ Series 2512 200 Ohm 1 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 2512 200 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2512 200 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity3520220RJT
Res Thick Film 2512 220 Ohm 5% 1W ±200ppm/C SMD T/R
PanasonicERJ-1TYJ221U
Res Thick Film 2512 220 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TYJ181U
Res Thick Film 2512 180 Ohm 5% 1W ±200ppm/¦C SMD Embossed Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 200ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Crcw2512 200 5% 200 R67 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW2512200RJNTG
200¦¸ ¡À5% 1W ¡À200ppm/¡æ 2512 6.3mm*3.15mm*700¦Ìm