Vishay CRCW2512200RJNEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 200ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+95.32%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
13,091
Authorized Distributors
6
Resistance
200 Ω
200 Ω
200 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Res Thick Film 2512 200 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TYJ201U
ERJ Series 2512 200 Ohm 1 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 2512 200 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity3520220RJT
Res Thick Film 2512 220 Ohm 5% 1W ±200ppm/C SMD T/R
TE Connectivity3520180RJT
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, 3520 Series, 180 ohm, 1 W, 5%, 200 V, 2512 [6432 Metric]
描述
CRCW Series 2512 1 W 200 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES THICK FILM 200 OHM 1W 5% 2512 SMD
RESISTOR;THICK FILM;200 OHMS;1 W;5%;SMT;2512;TCR 73 PPM/DEGC;TAPE AND REEL