Vishay CRCW25121R50JNEG
CRCW Series 2512 1 W 1.5 Ohm ±5 % ±200 ppm/K Thick Film Chip Resistor
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Farnell
element14 APAC
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-65.37%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Stock
4,000
Authorized Distributors
6
Resistance
1.5 Ω
1.5 Ω
1.5 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP2-1622820-0
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 1.5ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512JK-071R5L
Res Thick Film 2512 1.5 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 1.5 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 1.6 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512JK-071R6L
Res Thick Film 2512 1.6 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Molded SMD Embossed T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 1.5ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
RESISTOR;THICK FILM;1.5 OHMS;1 W;5%;SMT;2512;TCR 73 PPM/DEGC;CUT TAPE
RES, THICK FILM, 1R5, 5%, 1W, 2512; Resistance: 1.5ohm; Resistance Tolerance: ± 5%; Power Rating: 1W; Resistor Case / Package: 2512 ^6432 Metric]; Resistor Technology: Thick Film; Resistor Type: General Purpo