Vishay CRCW25121R00FKTG
Res Thick Film 2512 1 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C SMD Blister T/R
数据表和文档
Datasheet8 页15 年前
Newark
Future Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.59%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-11-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Res Thick Film 2512 1 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ1TRQF1R0U
Res Thick Film 2512 1 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1225 1 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1225 1 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Conformal Coated Wide Terminal SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-071RL
1W Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 910m Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Plastic T/R
描述
CRCW Series 2512 1 W 1 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 1ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) 2512 CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 1Ohms ±100ppm/C
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:1ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:2512; Series:CRCW