Panasonic ERJ1TRQF1R0U
Res Thick Film 2512 1 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页9 年前
Datasheet8 页8 年前
Datasheet0 页0 年前
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Electro Sonic
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 1 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C SMD Blister T/R
Res Thick Film 2512 1 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
KOA SpeerSL1TTE1R00F
Res Thick Film 2512 1 Ohm 1% 1W ±100ppm/C J-Lead SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 1.1 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-071RL
1W Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Res Thick Film 2512 1 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Avnet Japan
ERJ Series 2512 1 Ohm 1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 1ohm, 1V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
ERJ FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1Ohm 1W
Resistor,Thick Film,Res 1 Ohms,Pwr-Rtg 1 W,Tol 1%,SMT,2512,Cut Tape
Panasonic ERJ1TRQF1R0U - Current Sensing Chip Resistors
RESISTOR, 2512, 1W, 1%, 1R; Resistance:1ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:2512; Series:ERJ
Resistance:1ohm; Product Range:ERJ-1TR Series; Resistor Case / Package:2512 [6432 Metric]; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Qualification:AEC-Q200 RoHS Compliant: Yes