Vishay CRCW25121K82FKTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 1820ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,000
Authorized Distributors
3
Resistance
1.82 kΩ
1.82 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Res Thick Film 2512 2 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 2Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 2 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ1TRQF2R0U
Res Thick Film 2512 2 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TRQF1R8U
Res Thick Film 2512 1.8 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2512FK-072RL
1W Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 2Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
RES SMD 1.82K OHM 1% 1W 2512
CRCW2512 1.82K 1% 100 R67