Vishay CRCW251215R0JNEG
1W Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 15Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
element14 APAC
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-34.15%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
Stock
5,940
Authorized Distributors
6
Resistance
15 Ω
15 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE Connectivity352015RJT
Res Thick Film 2512 15 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-1TYJ150U
Res Thick Film 2512 15 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity352015RJT
PanasonicERJ-S1TJ150U
Res Thick Film 2512 15 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TYJ160U
Res Thick Film 2512 16 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
描述
Res Thick Film 2512 15 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Blister T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 15ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 1 W 15 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor; thick film; SMD; 2512; 15Ohm; 5%; 1W; -55+155 deg.C
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 15Ohm ±200ppm/C
RESISTOR;THICK FILM;15 OHMS;1 W;5%;SMT;2512;TCR 73 PPM/DEGC;CUT TAPE
SMD Resistor 2512 15Ω ±5% 1W ±200ppm/℃
Resistance:15Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Temperature Coefficient:± 200Ppm/Krohs Compliant: Yes |Vishay CRCW251215R0JNEG.