Vishay CRCW2512150KJNTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 150000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,000
Authorized Distributors
3
Resistance
150 kΩ
150 kΩ
150 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE Connectivity3520150KJT
Res Thick Film 2512 150K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1TYJ154U
Res Thick Film 2512 150K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-S1TJ154U
Res Thick Film 2512 150K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TYJ164U
Res Thick Film 2512 160K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2512JK-07150KL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 150kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
RES SMD 150K OHM 5% 1W 2512
Crcw2512 150K 5% 200 R67 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW2512150KJNTG
CRCW2512 150K 5% 200 R67