Vishay CRCW2512130RFKTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 130ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
数据表和文档
Datasheet8 页15 年前
Newark
Future Electronics
Stock
2,000
Authorized Distributors
4
Resistance
130 Ω
130 Ω
130 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-1TNF1300U
Res Thick Film 2512 130 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-U1TF1300U
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 130ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512FK-07130RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 130Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 130 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
PanasonicERJ-1TNF1370U
Res Thick Film 2512 137 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2512FK-07120RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 120Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
CRCW Series 2512 1 W 130 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 130 OHM 1% 1W 2512
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:1W; Resistance:130ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:500V ;RoHS Compliant: No