Vishay CRCW2512130RFKEG
Res Thick Film 2512 130 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Blister T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+25.90%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
67,148
Authorized Distributors
6
Resistance
130 Ω
130 Ω
130 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC2512FK-07130RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 130Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1TNF1300U
Res Thick Film 2512 130 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-U1TF1300U
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 130ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 130 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Yageo GroupRC2512FK-07120RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 120Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 140ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 130ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 1 W 130 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 130Ohm 1W
RESISTOR, THICK FILM, 130OHM, 1W, 1%; Product Range:VISHAY DALE - CRCW Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:130ohm; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:2512 [6432 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/K; Voltage Rating:500V; MSL:MSL 1 - Unlimited; Resistor Mounting:SMD