Vishay CRCW201047K0JNTF
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 47000ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Stock
12,998
Authorized Distributors
2
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-12ZYJ473U
Res Thick Film 2010 47K Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 47K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Thick Film Resistors - SMD 47K ohm 5% 0.75W AEC-Q200
PanasonicERJ-12ZYJ513U
Res Thick Film 2010 51K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12ZYJ433U
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 43 kΩ, 0.75 W, ±5 %, ERJ12ZYJ433U
描述
RES THICK FILM 47K OHM 3/4W 5% 2010 SMD
Crcw2010 47K 5% 200 R02 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW201047K0JNTF
CRCW2010 47K 5% 200 R02