Vishay CRCW201026R1FKTF
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 26.1ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,000
Authorized Distributors
3
Resistance
26.1 Ω
26.1 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
RES SMD 26.1 OHM 1% 3/4W 2010
CRCW2010 26.1 1% 100 R02
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:500mW; Resistance:26.1ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm ;RoHS Compliant: No