Vishay CRCW201026R1FKEF
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 26.1ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-39.71%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
50,002
Authorized Distributors
6
Resistance
26.1 Ω
26.1 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-12SF26R1U
Res Thick Film 2010 26.1 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010FK-0727RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 27Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-12SF23R7U
Res Thick Film 2010 23.7 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-0727R4L
Res Thick Film 2010 27.4 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-12SF26R7U
Res Thick Film 2010 26.7 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010FK-0728R7L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 28.7Ohm 1% Emboss T/R
描述
CRCW Series 2010 0.75 W 26.1 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM, 26.1 OHM, 750mW, 1%, FULL REEL
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 26.1Ohm ±100ppm/C