Vishay CRCW201021K5FKEF
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 21500ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.17%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
13,221
Authorized Distributors
4
Resistance
21.5 kΩ
21.5 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-12SF2152U
Res Thick Film 2010 21.5K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 19.6K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12SF1962U
Res Thick Film 2010 20.5K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010FK-0720KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 20000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 20K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
CRCW FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 21.5kOhm 0.75W 3/4W
RES SMD 21.5K OHM 1% 3/4W 2010
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:500mW; Resistance:21.5kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:400V ;RoHS Compliant: Yes