Vishay CRCW2010162KFKEF
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 162000ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-41.86%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
13,314
Authorized Distributors
5
Resistance
162 kΩ
162 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-12SF1623U
Res Thick Film 2010 162K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010FK-07150KL
Res Thick Film 2010 150K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-12SF1473U
Res Thick Film 2010 147K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 154K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
描述
RES THICK FILM 162K OHM 3/4W +/-1% 2010 SMD
162K¦¸ ¡À1% 750mW ¡À100ppm/¡æ 2010 5mm*2.5mm*700¦Ìm
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:500mW; Resistance:162kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm ;RoHS Compliant: Yes