Vishay CRCW201011K0JNTF
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 11000ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Stock
4,000
Authorized Distributors
2
Resistance
11 kΩ
11 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-12ZYJ113U
Res Thick Film 2010 11K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010JK-0711KL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 11kOhm 5% Emboss T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 11000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12ZYJ103U
Res Thick Film 2010 10K Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-12ZYJ123U
Res Thick Film 2010 12K Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010JK-0710KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 10kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
RES SMD 11K OHM 5% 3/4W 2010
Crcw2010 11K 5% 200 R02 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW201011K0JNTF
CRCW2010 11K 5% 200 R02