Vishay CRCW201011K0JNEF
Res Thick Film 2010 11K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.18%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
4,000
Authorized Distributors
5
Resistance
11 kΩ
11 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-12ZYJ113U
Res Thick Film 2010 11K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 11000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12ZYJ103U
Res Thick Film 2010 10K Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-12ZYJ123U
Res Thick Film 2010 12K Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 12000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010JK-0711KL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 11kOhm 5% Emboss T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 11000ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
CRCW Series 2010 0.75 W 11 kO ±5% ±200 ppm/°C Standard Thick Film Chip Resistor
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 11kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:500mW; Resistance:11kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C ;RoHS Compliant: Yes