Vishay CRCW120697R6FKEA
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 97.6 Ohm, 250 Mw, - 1%, 200 V
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
element14 APAC
Newark
Future Electronics
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
66,382
Authorized Distributors
5
Resistance
97.6 Ω
97.6 Ω
97.6 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-8ENF97R6V
Res Thick Film 1206 97.6 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0797R6L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 97.6Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 97.6 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
PanasonicERJ8ENF1000V
Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07100RL
Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8ENF90R9V
Res Thick Film 1206 90.9 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 97.6ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
CRCW 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 97.6Ohms 0.25W 1/4W
RES, 97R6, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 97.6ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance