KOA Speer RK73H2BTTD97R6F
Res Thick Film 1206 97.6 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
56,327
Authorized Distributors
5
Resistance
97.6 Ω
97.6 Ω
97.6 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8ENF97R6V
Res Thick Film 1206 97.6 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 97.6 Ohm, 250 Mw, - 1%, 200 V
Yageo GroupRC1206FR-0797R6L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 97.6Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-7W100RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 100Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ8ENF1000V
Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07100RL
Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 97.6ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) 1206 RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 97.6Ohms ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 1/4watts 97.6ohms 1%
97.6¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*700¦Ìm