Vishay CRCW12064R99FNEA
Res Thick Film 1206 4.99 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet10 页7 年前
X-ON
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.51%
Resistance
4.99 Ω
4.99 Ω
4.99 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-074R99L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 4.99Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 4.99 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-074R7L
Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-074R75L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 4.75Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 5.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
CRCW Series 1206 4.99 Ohm ±1 % 0.25 W ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;4.99 OHMS;0.25 W;1%;SMT;1206;TCR 73 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 4.99ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 4.99Ohm ±200ppm/C