Vishay CRCW12064R70FNEA
250mW Thick Film Resistors 300V ±1% ±200ppm/℃ 4.7Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet8 页10 年前
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.29%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 Ω
4.7 Ω
4.7 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-074R7L
Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-074R75L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 4.75Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-075R11L
Res Thick Film 1206 5.11 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 4.64 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 4.99 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
CRCW Series 1206 0.25 W 4.7 Ohm ±1 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 4.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 4.7Ohm ±200ppm/C
RESISTOR;THICK FILM;4.7 OHMS;0.25 W;1%;SMT;1206;TCR 73 PPM/DEGC;CUT TAPE
THICK FILM RESISTOR, 4.7 OHM, 250mW, 1%
SMD Resistor 1206 4.7Ω ±1% 250mW ±200ppm/℃
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 4.7 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 250 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 200 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.55 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206