Vishay CRCW12064M53FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 4530000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,000
Authorized Distributors
1
Resistance
4.53 MΩ
4.53 MΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
RES SMD 4.53M OHM 1% 1/4W 1206
CRCW1206 4.53M 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Series:CRCW; Resistance:4.53Mohm; Resistance Tolerance:+/-1%; Power Rating:0.25W; Voltage Rating:200VDC; Temperature Coefficient:+/-100 ppm; Package/Case:1206; Leaded Process Compatible:No RoHS Compliant: No