Vishay CRCW12064M53FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 4530000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
数据表和文档
Newark
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.07%
符号封装
SnapEDA
Stock
64,045
Authorized Distributors
4
Resistance
4.53 MΩ
4.53 MΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Yageo GroupRC1206FR-074M7L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 4.7MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-074M75L
RC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 4.75MOhm 0.25W 1/4W
Yageo GroupRC1206FR-074M22L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 4.22MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 4.53M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 4.75M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 4.87M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Surface Mount Thick Film Resistor, AEC-Q200 CRCW Series, 4.53 Mohm, 250 mW, - 1%, 200 V RoHS Compliant: Yes
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 4.53MOhm ±100ppm/C
RES SMD 4.53M OHM 1% 1/4W 1206
RES, 4M53, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 4.53Mohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor; Available until stocks are exhausted Alternative available