Vishay CRCW12063R24FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 3.24ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,000
Authorized Distributors
2
Resistance
3.24 Ω
3.24 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-11-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 2.94 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-073R24L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 3.24Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 3.24 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-073R3L
Res Thick Film 1206 3.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-073RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 3Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 3.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RES SMD 3.24 OHM 1% 1/4W 1206
Thick Film Resistors - SMD 1/4watt 3.24ohms 1%
CRCW1206 3.24 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:3.24ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm ;RoHS Compliant: No