Vishay CRCW12063K30JNEB
SMD Chip Resistor, 3.3 kOhm, ± 5%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.01%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
97,563
Authorized Distributors
2
Resistance
3.3 kΩ
3.3 kΩ
3.3 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ332V
Res Thick Film 1206 3.3K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 3.3K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res, 3R3, 5%, 0.25W, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Vishay RCG12063K30JNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 3300ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8GEYJ302V
Res Thick Film 1206 3K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ362V
Res Thick Film 1206 3.6K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
CRCW Series 1206 0.25 W 3.3 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
3.3K¦¸ ¡À5% 250mW ¡À200ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*600¦Ìm