Panasonic ERJ-8GEYJ332V
Res Thick Film 1206 3.3K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
Datasheet6 页7 年前
Datasheet2 页15 年前
Datasheet7 页5 年前
Datasheet5 页17 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Burklin Elektronik
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.30%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Resistance
3.3 kΩ
3.3 kΩ
3.3 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 1206 3.3K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 3300ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
250mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 3.3kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 3.3K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 3600ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 3K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
ERJ Series 1206 3.3 kOhm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor;Thick Film;SMT;1206;1/8W;5%;Cut Tape;3.3Kohm
Panasonic ERJ8GEYJ332V - General Purpose Chip Resistors
Resistance:3.3Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Erj Series; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-8GEYJ332V.