Vishay CRCW120633R0FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 33ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+49.84%
Stock
45,155
Authorized Distributors
5
Resistance
33 Ω
33 Ω
33 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ8ENF33R0V
Res Thick Film 1206 33 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0733RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC1206FR-0733RL; 33 Ohm; 1206; 1 %; Thick Film
Yageo GroupRC1206FR-7W33RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 33Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ8ENF30R0V
Res Thick Film 1206 30 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8ENF30R1V
Res Thick Film 1206 30.1 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 33Ohm ±100ppm/C
RESISTOR, THICK FILM, 33 OHM, 250mW, 1%
33¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*600¦Ìm