KOA Speer RK73H2BTTD33R0F
Res Thick Film 1206 33 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.52%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Resistance
33 Ω
33 Ω
33 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ8ENF33R0V
Yageo GroupRC1206FR-0733RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC1206FR-0733RL; 33 Ohm; 1206; 1 %; Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 33ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-0730RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 30Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-0730R9L
Res Thick Film 1206 30.9 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ8ENF30R0V
Res Thick Film 1206 30 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 33Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73H FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 33Ohm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 33ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 33R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD33R0F.
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 3.2 x 1.6 x 0.6 mm Housing type: 1206 Resistor type: Thick Film Power Rating: 250 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 33 Ohm