Vishay CRCW12062R80FKEA
Res Thick Film 1206 2.8 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
X-ON
3 个月趋势:
-20.76%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
5,000
Authorized Distributors
6
Resistance
2.8 Ω
2.8 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
250mW Thick Film Resistors 300V ±1% ±100ppm/℃ 3.01Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-072R8L
Res Thick Film 1206 2.8 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 2.8Ohms 0.25W 1/4W
Res Thick Film 1206 3.01 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 2.94 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 2.8ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
1206 2.8 Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 2.8Ohm 0.25W 1/4W