Vishay CRCW12062R26FKEA
Res Thick Film 1206 2.26 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.02%
Stock
5,000
Authorized Distributors
6
Resistance
2.26 Ω
2.26 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-10-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-072R26L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 2.26Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 2.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 2.43 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 2.37 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-072R2L
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC1206FR-072R2L; 2.2 Ohm; 1206; 1 %; Thick Film
Yageo GroupRC1206FR-072R21L
Res Thick Film 1206 2.21 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2.26ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 2.26Ohm ±100ppm/C