KOA Speer RK73H2BTTD2R43F
Res Thick Film 1206 2.43 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.36%
Stock
17,552
Resistance
2.43 Ω
2.43 Ω
2.43 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
RES LOW RESISTANCE 1206 2.4 OHM 1/4W 1% SMD
Res Thick Film 1206 2.21 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 1206 2.61 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 2.37ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
描述
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 2.43Ohms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2.43ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD 1/4watts 2.43ohms 1%
2.43¦¸ ¡À1% 250mW ¡À200ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*700¦Ìm