Vishay CRCW12062K20JNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 2200ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.37%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ222V
Res Thick Film 1206 2.2K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res, 2K2, 5%, 0.25W, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Vishay RCG12062K20JNEA
Res Thick Film 1206 2.2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2200ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8GEYJ202V
Res Thick Film 1206 2K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8GEYJ242V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5%; 2.4Kohm, 7 Inch Reel Rohs Compliant: Yes
描述
Resistor; thick film; SMD; 1206; 2.2kOhm; 5%; 0.25W; -55+125 deg.C
CRCW Series 1206 0.25 W 2.2 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM,2.2 KILOHMS,0.25 W,5%,SMT,1206,TCR 73 PPM/DEGC, CUT TAPE
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 2.2kOhm ±200ppm/C
THICK FILM RESISTOR, 2.2KOHM, 250mW, 5%, FULL REEL
SMD Resistor 1206 2.2KΩ ±5% 250mW ±200ppm/℃
Resistance:2.2kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:CRCW e3 Series; Voltage Rating:200V RoHS Compliant: Yes