Panasonic ERJ-8GEYJ202V
Res Thick Film 1206 2K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Newark
element14 APAC
3 个月趋势:
-6.89%
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
2 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
相关零件
Res Thick Film 1206 2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 2000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 2.2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 5% 1/4W ¦200ppm/¦C Molded SMD Paper T/R
描述
Avnet Japan
ERJ FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 2kOhm 0.25W 1/4W
ERJ Series 1206 2 kOhm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5%; 2Kohm, 7 Inch Reel Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-8GEYJ202V.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Resistor;Thick Film;SMT;1206;1/8W;5%;Cut Tape;2Kohm
Thick Film Chip Resistor, 2000 ½, 5 %, 0.25 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ8GEYJ202V - General Purpose Chip Resistors
@THICK FILM CHIP RESISTR 1206, <CA(5000)
RES, 2K, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 2kohm; Product Range: ERJ8GE Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Toler